Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

Nasza szkoła została wyposażona w sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

JAKI JEST CEL PROGRAMU?

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Zajęcia dodatkowe z historii przybrały dzisiaj nietypową formę!   Wykorzystując zakupione w ramach programu LaboratoriaPrzyszłości drukarki 3D przenieśliśmy się do przyszłości!  #laboratoriaprzyszłosci

#sp7suwalki #druk3D

Program Laboratoria Przyszłości daje nam możliwość oswajania nowej technologii!

Nauczyciele z naszej szkoły przeszli gruntowne szkolenie z zakresu podstaw robotyki i programowania!

#laboratoriaprzyszłosci #sp7suwalki #robotyka

Drukarki 3d sprawiają, że zajęcia stają się ciekawe, a treści przekazywane są w ciekawej formie!

#laboratoriaprzyszłosci #sp7suwalki #druk3D

Szkolenie nauczycieli w ramach #laboratoriaprzyszłości