Stołowka Szkolna

Jadłospis dla szkoły

22.04.2024

Zupa kapuśniak z ziemniakami składniki, ziemniaki, kapusta kiszona, wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych proporcjach: marchew, por, seler, pietruszka oraz kości wieprzowych, cebula, masło, przyprawy w zmiennych proporcjach: liść laur. ziele angielskie, pieprz czarny, pieprz ziołowy, sól), pieczywo (1,3,7,9)

Makaron z mięsem mielonym z serem (składniki: makaron, mięso wieprzowe, ser żółty, sól, pieprz, bazylia, oregano, papryka mielona), herbata z cytryną słodzona miodem, owoc: jabłko, soczek 100% (3,7)

23.04.2024

Zupa porowa z zacierką ( szyje indycze, makaron zacierka (6%), wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych proporcjach: marchew, por, seler, pietruszka ,ziemniaki, śmietana 18%, serki topione, przyprawy w zmiennych proporcjach:, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz czarny, pieprz ziołowy, sól),

(1,3,7,9)

Kotlet schabowy panierowany (mięso drobiowe, bułka tarta, mąka, olej roślinny, przyprawy, sól), ziemniaki z wody, surówka: buraczki na ciepło, herbata owocowa saga, mus owocowy (1,3,7,9)

24.04.2024

Rosół drobiowy z makaronem z zielenina (składniki:  makaron 6%,  wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych ilościach: pietruszka, porcje rosołowe, marchew, sól, pieprz ziołowy, zielenina, seler, cebula, natka pietruszki), (1,3,7,9)

Udko z kurczaka pieczone/pałka kurczęca, (olej rzepakowy, przyprawy w zmiennych ilościach, czosnek, pieprz ziołowy), ziemniaki z wody, surówka: mizeria ze szczypiorkiem, owoc: pomarańcza  (3,7)

25.04.2024

Zupa z soczewicy z ziemniakami (wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych ilościach: pietruszka, kości schabowe, marchew, sól, pieprz, zielenina, seler, natka pietruszki, , soczewica), pieczywo mieszane (1,7,9)

Naleśniki z serem w polewie jogurtowej  (składniki: mąka pszenna, cukier waniliowy, cukier trzcinowy, woda gazowana, olej, jajo kurze, twaróg biały półtłusty), kompot z mieszanki hortex, owoc: banan (1,3,7,9),

26.04.2024

Zupa pomidorowa z ryżem (składniki: wywar warzywny na bazie włoszczyzny w zmiennych ilościach: pietruszka, kości, marchew, sól, pieprz, ryż jaśminowy, por, koper, seler, ryż, śmietana 18%), koncentrat pomidorowy), (1,3,7,9)

Ryba pod pierzynką (składniki: filet miruny, mąka pszenna, sól, pieprz, przyprawy, olej, chrzan), ziemniaki z wody, surówka z kapusty pekińskiej z winegret, herbata ziołowa słodzona miodem, owoc: śliwka (1,4,7,9)

Intendent zastrzega sobie prawo do niewielkich modyfikacji w jadłospisie