Stołowka Szkolna

Jadłospis dla szkoły

15.04.2024

Zupa buraczkowa składniki, ziemniaki, buraki, wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych proporcjach: marchew, por, seler, pietruszka oraz kości wieprzowych, śmietana 18% tł.; cebula, masło, przyprawy w zmiennych proporcjach: liść laur. ziele angielskie, pieprz czarny, pieprz ziołowy, sól), pieczywo (1,3,7,9)

Makaron z twarogiem z polewką jogurtowo- truskawkową z brzoskwinią (makaron kokardka, [mąka pszenna makaronowa]; łopatka wieprzowa (40%) jogurt grecki, brzoskwinie, cukier biały, cukier waniliowy), owoc: banan, woda niegazowana (1,3,7)

16.04.2024

Zupa ryżowa z groszkiem i natką pietruszki (szyje i skrzydła indycze, ryż paraboliczny, wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych proporcjach: marchew, por, seler, pietruszka, serki topione, przyprawy w zmiennych proporcjach:, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz czarny, pieprz ziołowy, sól), pieczywo (1,7,9)

Bitka z karkówki w sosie własnym z warzywami, (mięso wieprzowe (95%), bułka tarta, mąka, olej roślinny, przyprawy, sól), Ziemniaki z wody, Surówka z ogórka kiszonego, kompot, owoc: jabłko (1,3,7)

17.04.2024

Zupa wiosenna z ziemniakami (składniki: ziemniaki; wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych proporcjach: marchew, por, seler, pietruszka oraz kości wieprzowych; papryka, cebula; masło, przyprawy w zmiennych proporcjach: liść laurowy, ziele angielskie, pieprz czarny, pieprz ziołowy, sól), pieczywo (1,7,9)

Pierogi z mięsem z cebulką (składniki łopatka wieprzowa, mąka pszenna, mleko, jaja, sól, przyprawy), fasolka szparagowa na masełku, herbata owocowa saga, owoc: śliwka, jogurt (1,3,7,9),

18.04.2024

Zupa brokułowa z ziemniakami (brokuł mrożony, ziemniaki, wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych proporcjach: marchew, por, seler, pietruszka oraz kości wieprzowych; śmietana 18% tł. , ; masło [śmietanka pasteryzowana ,cebula, przyprawy w zmiennych proporcjach: liść laurowy, ziele angielskie, pieprz czarny, pieprz ziołowy, sól) , pieczywo, (1,7,9)

Potrawka z indyka (mięso drobiowe, czosnek, papryka, cebula, przyprawy: pieprz, sól, warzywa w zmiennych ilościach), kasza pęczak, surówka z sałaty lodowej z jogurtem greckim, kompot z mieszanki hortex, (1,3,7,9),

19.04.2024

Zupa serowa z makaronem (wywar na bazie włoszczyzny w zmiennych proporcjach: marchew, por, seler, pietruszka, cebula, przyprawy w zmiennych proporcjach, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz czarny, pieprz ziołowy, sól), lubisie, soczek w kartoniku, (1,3,7,9)

Ryba z mintaja zapiekana serem (składniki: filet składniki mintaja 70%, mąka , sól, skrobia ziemniaczana, panier sypki, sól, przyprawy) ziemniaki, surówka colesław (składniki: biała kapusta marchewka, majonez chrzan musztarda), woda (3,4,7)

Intendent zastrzega sobie prawo do niewielkich modyfikacji w jadłospisie